Документ
Коментар
На думку НАДС України необхідність відпрацювання трьох років для присвоєння чергового рангу держслужбовця залежить від того, як здійснюється просування по державній службі.
Ранги державним службовцям присвоюються відповідно до ст.39 Закону про держслужбу1 та Порядку № 3062.
1 Закон України від 10.12.2015 р. № 889-VIII «Про державну службу».
2 Порядок присвоєння рангів державних службовців, затверджений постановою КМУ від 20.04.2016 р. № 306.
Черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюється держслужбовцю через кожні три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності (частина шоста ст.39 Закону про держслужбу). Проте у разі, якщо держслужбовець звільнився з державної служби та повернувся до неї, то черговий ранг присвоюється через три роки з дня призначеня на посаду держслужби (абзац перший п.9 Порядку № 306).
Тому у разі звільнення особи з держслужби з підстав, передбачених ст.83 Закону про держслужбу, черговий ранг присвоюється через три роки з дня призначення на посаду державної служби.
Але у разі призначення держслужбовця за результатами конкурсу на вищу посаду в порядку переведення з посади держслужби, попередній період роботи на посаді включають до строку відпрацювання для присвоєння чергового рангу держслужбовця.
У разі коли держслужбовця було призначено на вищу посаду не в порядку переведення, відлік часу для присвоєння чергового рангу починають з дня призначення на цю посаду держслужби.