Документ
Коментар
Мінсоцполітики України у листі від 15.12.2020 р. № 11599/0/290-20/45 роз’яснило, що у разі коли працівник звільнений у період перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, за рахунок коштів роботодавця оплачуються дні тимчасової непрацездатності, які припадають на період перебування у трудових відносинах, а починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності надається допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів ФССУ.
Слід зазначити, що Порядок № 4401 не містить положення щодо оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, на відміну від того, як це передбачено у разі надання допомоги по тимчасовій непрацездатності починаючи з шостого дня непрацездатності за рахунок коштів ФССУ.
1 Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затверджений постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440.
Тобто, на відміну від оплати непрацездатності за рахунок Фонду, вказаним Порядком не передбачено оплату перших п’яти днів непрацездатності за рахунок роботодавця після звільнення працівника.
Наприклад, працівник захворів 27 січня 2021 року, а 29 січня звільнився за власним бажанням. Лікарняний листок (період непрацездатності) оформлено за період із 27 січня до 5 лютого включно. У такій ситуації за рахунок коштів роботодавця підлягає оплаті 27, 28 та 29 січня (тобто період, в якому працівник перебував у трудових відносинах), 30 та 31 січня не підлягають оплаті, а починаючи із 1 по 5 лютого (тобто з шостого дня непрацездатності до відновлення працездатності) оплата здійснюється за рахунок ФССУ.