Документ
Коментар
Мінекономіки України наказом від 13.10.2020 р. № 2043 (Наказ № 2043) затвердило Порядок перевантаження вантажу з продуктами у випадку виходу з ладу транспортного засобу або неможливості його використання з інших поважних причин, що зумовлює необхідність перевантаження продуктів на інший транспортний засіб (Порядок № 2043), що визначає процедуру перевантаження вантажу на інший транспортний засіб при переміщенні територією України прохідним транзитом.
Для перевантаження вантажу з продуктами особа, відповідальна за вантаж (або перевізник), звертається до найближчого митного органу для отримання дозволу, передбаченого ст.96-97 МКУ1. Після прийняття рішення про надання дозволу відповідний митний орган повідомляє про це уповноважену особу територіального органу, в межах території якого знаходиться місце перевантаження вантажу, а також особу, відповідальну за вантаж (або перевізника).
1 Митний кодекс України від 13.03.2012 р. № 4495-VI.
Перевантаження здійснюється згідно п.9 Порядку № 2043 під контролем посадової особи митного органу, що надав дозвіл, та під наглядом державного ветеринарного інспектора (крім випадків, якщо перевантаження здійснюється без порушення митних пломб та інших засобів забезпечення ідентифікації вантажу). Компетентний орган забезпечує присутність державного ветеринарного інспектора в місці перевантаження в будь-який час доби в будь-які дні за виключенням періоду дії обставин непереборної сили, які унеможливлюють здійснення нагляду за перевантаженням (п.4 – 6 Порядку № 2043).
За результатами перевантаження вантажу державний ветеринарний інспектор складає акт перевантаження вантажу за формою згідно з додатком до Порядку № 2043. Примірники акта нумеруються із зазначенням на кожному з них загальної кількості примірників. Після завершення складення акта державний ветеринарний інспектор завіряє кожен примірник своїм особистим підписом та особистою печаткою державного ветеринарного інспектора. Перший примірник акта залишається у державного ветеринарного інспектора. Другий – державний ветеринарний інспектор вручає посадовій особі митного органу, під контролем якої проводилось перевантаження. Інші примірники залежно від кількості часток вантажу, які було утворено внаслідок перевантаження, державний ветеринарний інспектор вручає кожному перевізнику відповідної частки вантажу з продуктами. Усі примірники акта вручаються державним ветеринарним інспектором під особистий підпис відповідних осіб (п.21 Порядку № 2043).
Усі витрати, пов’язані зі здійсненням державного контролю, фінансуються за рахунок особи, відповідальної за вантаж (або перевізника) без будь-якої компенсації з боку компетентного органу (п.10 Порядку № 2043). Розмір плати за здійснення державного контролю під час перевантаження вантажу стягується відповідно до частини третьої ст.63 Закону України від 18.05.2017 р. № 2042-VIII «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»(п.11 Порядку № 2043).
Наказ № 2043 набрав чинності через два місяці після дня його офіційного опублікування – 01.03.2021 р. (п.3 Наказу № 2043)2.
2 Наказ № 2043 офіційно опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.12.2020 р. № 101.