Документ
Коментар
Мінфін України наказом від 08.02.2021 р. № 63 (Наказ № 63) вніс зміни до Порядку направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків1, затвердженого наказом Мінфіну України від 30.06.2017 р. № 610 (Порядок № 610).
1 До того ж змінив назву Порядку. Його нова назва – «Порядок направлення податковими органами податкових вимог платникам податків».
Відповідно до нової редакції п.5 (до внесення змін це п.6) розділу ІV Порядку № 610 податкова вимога, що надсилається (вручається) у паперовій формі, у день її формування в ІТС2 друкується у двох примірниках, підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) податкового органу, скріплюється печаткою податкового органу та один примірник надсилається (вручається) платнику податків, другий долучається до справи платника податків.
2 Інформаційно-телекомунікаційна система податкових органів.
Платникам податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті3 (ЕК) та подали заяву про бажання отримувати документ через ЕК, податкові вимоги можуть надсилатися в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням Закону № 8514 та Закону № 21555.
3 Щодо функціонування електронного кабінету див., зокрема, ст.421 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, а також інформацію за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/.
4 Закон України від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг».
5 Закон України від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».
Податкова вимога, що надсилається в електронній формі, у день її формування в ІТС підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) податкового органу шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та печатки, після чого надсилається в ЕК платника засобами ІТС з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання до ЕК.
Відповідно до змін, які внесено до п.6 (до внесення змін це п.7) розділу ІV Порядку № 610 у разі неотримання податковим органом квитанції про доставку податкової вимоги в ЕК протягом 2 робочих днів з дня її надіслання6 така податкова вимога у паперовій формі на третій робочий день з дня відправлення з ЕК надсилається у порядку, визначеному абзацом першим п.6 розділу ІV Порядку № 610 для надіслання податкової вимоги у паперовій формі.
6 Строк доставки податкової вимоги в ЕК не зараховується до строку надіслання такої вимоги.
Новою редакцією п.1 розділу V Порядку № 610 встановлено, що датою вручення платнику податків податкової вимоги в електронній формі вважається дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з ЕК автоматично та свідчить про дату та час доставки податкової вимоги платнику податків. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення податкової вимоги платнику податків вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення податкової вимоги платнику податків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Також у новій редакції викладено додатки 1 та 2 до Порядку № 610 у яких наведено «Податкову вимогу» (форма «Ю») та «Податкову вимогу» (форма «Ф») відповідно.
Наказ № 63 набрав чинності з дня його офіційного опублікування – 6 квітня 2021 року (п.4 Наказу № 63)7.
7 Наказ № 63 офіційно опубліковано в «Офіційному віснику України» від 06.04.2021 р. № 26.