Документ
Коментар
Питання використання реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) регулюються Законом про РРО1.
Згідно з п.4 ст.9 Закону про РРО суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють продаж квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів мають право не застосовувати РРО та/або ПРРО та РК.
Статтею 1 Закону № 2492 визначено, що музей – це науково-дослідний та культурно-освітній заклад, створений для вивчення, збереження, використання та популяризації музейних предметів та музейних колекцій з науковою та освітньою метою, залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини.
2 Закон України від 29.06.95 р. № 249/95-ВР «Про музеї та музейну справу».
У разі віднесення музеїв до категорії культурно-спортивних і видовищних закладів, на таких суб’єктів господарювання поширюється норма п.4 ст.9 Закону про РРО щодо незастосування РРО та/або ПРРО та РК.
При цьому музейні заклади не звільняються від видачі інших розрахункових документів та ведення їх обліку у порядку, встановленому відповідними відомчими нормативними документами3.
3 Див. повідомлення на вебпорталі ГУ ДПС у Миколаївській області за адресою: https://mk.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/454120.html.