Документ
Коментар
Держказначейство України на офіційному порталі поінформувало1 про проведення у Держказначействі України наради за участю представників Міністерства розвитку громад та територій України, НАК «Нафтогаз України», ТОВ Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», ДП «Прозорро», апарату Держказначейства України та територіальних органів Держказначейства України у режимі відеоконференцзв’язку.
1 Див. повідомлення на офіційному вебпорталі Держказначейства України.
На нараді розглянуто питання реєстрації в органах Держказначейства України договорів на постачання природного газу бюджетним установам та організаціям у 2021-2022 рр. на виконання вимог розпорядження КМУ від 11.10.2021 р. № 1234-р «Деякі питання діяльності акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».
Питання виникло у зв’язку з тим, що однією із умов примірного договору постачання природного газу бюджетним установам та організаціям визначено, що постачальник передає споживачу замовлений природний газ у період з жовтня 2021 р. до грудня 2022 р.
Органи Казначейства здійснюють реєстрацію та облік бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів відповідно до БКУ2, законодавства у сфері закупівель, інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству та Порядку реєстрації і обліку бюджетних зобов’язань3.
2 Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.
Згідно з п.2.1 Порядку реєстрації і обліку бюджетних зобов’язань розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), з урахуванням планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), помісячних планів використання бюджетних коштів відповідно до ст.48 БКУ.
Довгострокове зобов'язання – це зобов'язання розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), строк дії якого перевищує один бюджетний період та відповідно до якого необхідно здійснити платежі протягом поточного та майбутніх бюджетних періодів, узяте на облік органами Держказначейства України в межах бюджетних асигнувань з урахуванням календарного плану до довгострокового договору (п.1.4 Порядку реєстрації і обліку бюджетних зобов’язань).
За довгостроковими бюджетними зобов’язаннями, строк дії яких перевищує один бюджетний період (довгострокові договори, більше одного року), суми в Реєстрі бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів проставляються у межах планових показників поточного бюджетного періоду на підставі даних календарного плану до довгострокового договору (п.2.2 Порядку реєстрації і обліку бюджетних зобов’язань).
За результатами наради вирішено питання реєстрації в органах Держказначейства України бюджетних зобов’язань за договорами постачання природного газу бюджетним установам та організаціям в 2021–2022 рр. на підставі довгострокових договорів у межах бюджетних асигнувань з урахуванням календарного плану до договору.