Документ
Коментар
ДПС у роз’ясненні1 розглянула питання складання податкової накладної у випадку, якщо договором передбачено, що товари/послуги частково оплачуються за рахунок бюджетних коштів, а частково – за рахунок коштів покупця.
1 Див. відповідь на запитання, як складається податкова накладна, якщо договором передбачено, що товари/послуги частково оплачуються за рахунок бюджетних коштів, а частково – за рахунок коштів покупця, яку розміщено на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на офіційному вебпорталі ДПС.
ДПС нагадала, що відповідно до п.187.7 ст.187 ПКУ2 датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.
2 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюються з відповідного рахунку Держказначейства України.
Водночас за загальним правилом використовується правило першої події (п.187.1 ст.187 ПКУ):
На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін (п.201.1 ст. 201 ПКУ).
Отже, у разі, якщо договором передбачено, що товари/послуги частково оплачуються за рахунок бюджетних коштів, а частково – за рахунок коштів покупця, то за операцією з постачання таких товарів/послуг датою виникнення податкових зобов'язань (тобто датою, на яку має бути складена податкова накладна) є:
Нагадаємо, що ці особливості треба враховувати і при формуванні податкового кредиту покупцем – бюджетною установою при придбанні товарів/послуг, оплата за які проводиться за рахунок бюджетних коштів з рахунка Держказначейства України3.
3 ІПК ДФСУ від 08.10.2018 р. № 4316/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, згідно з абзацом другим п.201.10 ст. 201 ПКУ є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Отже, враховуючи те, що п.187.7 ст.187 ПКУ визначений особливий порядок виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, дата виникнення права на податковий кредит у платника податку, який здійснює оплату придбаного товару за рахунок бюджетних коштів, не може бути визначена раніше дати оплати такого товару.