Документ
Коментар
Мінекономіки України в своєму листі від 03.11.2021 р. № 4706-06/52950-03 разом з Мін’юстом України і Національним агентством України з питань державної служби розробило для роботодавців алгоритм дій відносно осіб, які ухиляються або відмовляються від обов'язкової вакцинації проти COVID-19.
Необхідність у розробленому алгаритмі виникла у зв’язку з прийняттям Постанови № 10961, якою внесено зміни до Постанови № 12362.
1 Постанова КМУ від 20.10.2021 р. № 1096 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236».
Пропонується наступний алгоритм дій роботодавця стосовно осіб, які не дотримуються вимог щодо обов'язкової вакцинації проти COVID-19:
1. Роботодавець (з Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, затвердженого наказом МОЗ України від 04.10.2021 р.) має поінформувати всіх працівників (без винятку) про:
2. За можливості здійснити заходи, спрямовані на організацію проведення обов'язкових профілактичних щеплень працівників та іншу допомогу працівникам, з метою сприяння їх проведенню.
3. Задокументувати шляхом складання відповідного акта випадки ухилення або відмови працівників від проходження щеплення, а у разі наявності абсолютних протипоказань до проведення щеплень - отримати копію висновку лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації.
4. У разі наявності задокументованих випадків ухилення або відмови працівника від проходження щеплення та якщо з моменту набуття чинності Наказом № 2153, працівник продовжує ухилятись або відмовлятись від щеплення за відсутності протипоказань, роботодавець відсторонює працівника від роботи шляхом видання наказу (розпорядження) з обов'язковим доведенням його до відома особи, яка відсторонюється, не пізніше дня видання такого документа у встановленому порядку. Строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили.
5. За інформацією МОЗ України отримання однієї дози дводозної вакцини проти COVID-19 не вважається ухиленням або відмовою працівника від проходження щеплення, а відтак не може бути підставою для відсторонення.
6. Оскільки під час відсторонення працівник тимчасово увільняється від виконання своїх трудових обов'язків та не виконує роботу, то за загальним правилом такому працівникові заробітна плата в період відсторонення не виплачується, якщо інше не встановлено законодавством.
7. Після усунення обставин, що обумовили відсторонення від роботи (закінчення дії карантину або отримання особою щеплення) працівник має бути допущений до роботи.