Документ
Коментар
ДПС в індивідуальній податковій консультації від 12.11.2021 р. № 4316/ІПК/99-00-07-05-01-06 на запитання, чи вважається безготівковим розрахунком платіж фізичної особи за допомогою Приват24, Ощад24/7, Монобанк тощо за реквізитами отримувача (продавця), відповіла, що під визначення терміну «безготівковий розрахунок» для його отримувача (продавця) підпадають лише операції, здійснені:
Всі інші види оплат, здійснені у відмінний від вищеназваних способів, мають ознаки розрахункової операції у розумінні Закону про РРО1, не можуть бути віднесені до безготівкових розрахунків у розумінні Інструкції № 222, та потребують застосування РРО/ПРРО у випадках, передбачених ПКУ3 та Законом про РРО.
3 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Також ДПС зазначила, що дія Закону про РРО однаково розповсюджується як на готівкові, так і на безготівкові розрахункові операції, що здійснюються суб’єктами господарювання.
Законодавство України ототожнює готівкові розрахункові операції з розрахунковими операціями, здійсненими за допомогою POS-терміналів та платіжних карток банківських установ, що проводяться суб’єктами господарювання всіх форм власності, у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Отже, обов’язок суб’єкта господарювання застосовувати РРО/ПРРО при отриманні оплати за товари (послуги) залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу її здійснення. При оплаті споживачем замовлення онлайн шляхом перерахування оплати за реквізитами картки продавця, не залежно від способу здійснення такої операції, така операція буде вважатися розрахунковою у розумінні Закону про РРО і потребуватиме застосування РРО/ПРРО та створення відповідного розрахункового документа у розумінні цього Закону.