Документ
Коментар
ДПС в індивідуальній податковій консультації від 23.10.2021 р. № 4018/ІПК/99-00-07-05-02-06 рекомендує1 суб’єктам господарювання для уникнення відповідальності за реалізацію/зберігання алкогольних напоїв з пошкодженою маркою акцизного податку внаслідок відкриття відповідної тари (зокрема упаковок типу «Tetra-Pak» і «Bag in box») для початку реалізації на розлив алкогольного напою, відкривати (відкупорювати) тару алкогольного напою таким чином, який надає можливість установити реквізити марки акцизного податку, передбачені абзацом сьомим п.5 Положення № 12512.
1 Ця рекомендація є відповіддю на запитання суб’єкта господарювання, чи вважатиметься порушенням у сфері торгівлі підакцизними товарами реалізація столового вина, поставленого у тарі місткістю 5 літрів і більше (зокрема з упаковок типу «Tetra-Pak» і «Bag in box»), з пошкодженою маркою акцизного податку внаслідок відкриття такої тари для початку реалізації на розлив.
При цьому податківці нагадали, що відповідно до ст.17 Закону № 4813 у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, а також у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку до суб’єктів господарювання застосовується штраф у розмірі 200% вартості товару, але не менше 17 тис. грн.
Відповідно до абзацу сьомого п.5 Положення № 1251 на кожну марку наносяться такі реквізити: