Документ
Коментар
Мінекономіки України, як Уповноважений орган у сфері публічних закупівель, в листі від 29.11.2021 р. № 3702-06/56323-06 надало спільно з Антимонопольним комітетом України рекомендації щодо підготовки тендерної документації у сфері організації харчування у закладах освіти відповідно до ДК 021:20151: 55520000-1 – Кейтерингові послуги. Примірну тендерну документацію замовники можуть використовувати під час підготовки тендерних документацій для здійснення закупівель.
Кейтеринг – спосіб організації харчування здобувачів освіти/дітей, що передбачає доставку і реалізацію готових страв, виготовлених без використання матеріально-технічної бази закладу освіти або закладу оздоровлення та відпочинку оператором ринку харчових продуктів, який здійснює постачання послуг з харчування відповідно до постанови КМУ від 24.03.2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
До складу кейтерингових послуг, зокрема, можуть входити:
1. приготування їжі оператором ринку без використання матеріально-технічної бази закладу освіти;
2. пакування оператором ринку приготовленої їжі;
3. транспортування приготовленої їжі до закладу освіти;
4. бракераж готових страв в закладі освіти;
5. роздача страв дітям;
6. забезпечення оператором ринку зберігання, транспортування та утилізації харчових відходів, що утворились під час надання послуг, відповідно до вимог чинного законодавства;
7. забезпечення оператором ринку за свій рахунок поточної дератизації та дезінфекції приміщень де здійснюється видача приготовленої їжі та безпосереднє харчування дітей.
З метою надання допомоги замовникам було проаналізовано в електронній системі закупівель тендерні документації у сфері організації харчування та підготовлено примірну тендерну документацію, яка містить рекомендації для замовників та приклади щодо зазначення інформації, яку вона повинна/може містити.
Мінекономіки України надає примірну тендерну документацію (Додаток до листа на 60 аркушах) та рекомендує замовникам враховувати її під час проведення процедур закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти, зокрема виважено та з дотриманням законодавства формувати вимоги до предмета закупівлі та потенційних учасників, уникати встановлення надмірних вимог, що ускладнюють участь у закупівлях та штучно обмежують коло потенційних учасників, передбачати у проекті договору про закупівлю оперативно-господарські санкції та порядок їх застосування.