Документ
Коментар
НАЗК України в офіційному повідомленні1, нагадавши, що компанія антикорупційного декларування майна та доходів за 2021 р. триває до 31.03.2022 р., надало роз’яснення щодо необхідності відображення у декларації «ковідної тисячі».
1 Див. офіційне повідомлення НАЗК України на його офіційному вебпорталі.
Зокрема, на питання, чи потрібно вказувати тисячу гривень як дохід, НАЗК України відповіло донозначно: ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування.
Програма для вакцинованих громадян «єПідтримка» передбачає отримання від держави грошової допомоги у розмірі 1 тис. грн не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. Не використані протягом чотирьох місяців кошти грошової допомоги автоматично повернуться до державного бюджету.
Оскільки кошти, отримані в рамках Програми, будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати у декларації.
Що стосуєтся декларування спеціального рахунку, то його необхідно зазначити у розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб’єкта декларування або членів його сім’ї» Декларації2.
2 Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджена наказом НАЗК України від 23.07.2021 р. № 449/21.
Для громадянина, який бажає взяти участь у Програмі, відкриваєтся віртуальний рахунок.
Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій всіх видів), то його потрібно буде декларувати.
НАЗК України звернуло увагу, що відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в рамках Програми «єПідтримка» закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання.