Документ
Коментар
МОЗ України на своєму офіційному вебсайті надало роз’яснення, яких посад медпрацівників стосуватиметься підвищення базової заробітної плати.
Зокрема, МОЗ України нагадало, що відповідно до абзацу другого пп.1 п.1 Постанови КМУ від 12.01.2022 р. № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників у закладах охорони здоров’я» (Постанова № 2) розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлюється у межах фонду оплати праці на 2022 р. на рівні не менше 20000 грн лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я.
Перелік посад професіоналів з вищою немедичною освітою затверджено наказом МОЗ України від 24.02.2021 р. № 346.
Вимоги до професіоналів з вищою немедичною освітою медико-лабораторної справи у сфері охорони здоров'я, професіоналів з вищою немедичною освітою медико-профілактичної справи у сфері охорони здоров'я, професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у бюро судово-медичної експертизи, визначено у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників1 (Довідник).
1 Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров'я», затверджений наказом МОЗ України від 29.03.2002 р. № 117.
Отже, положення Постанови № 2 поширюється на категорії працівників, які зазначені у вищезгаданому переліку. При цьому, такі працівники повинні відповідати вимогам, встановленим до займаної ними посади.
Щодо посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти (раніше - середня спеціальна освіта), першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства2, то для них п.1 Постанови № 2 передбачено, що розмір нарахованої заробітної плати встановлюється в межах фонду оплати праці на 2022 р. на рівні не менше 13500 грн.
2 Див. роз’яснення МОЗ України на його офіційному вебсайті.
Відповідно до Довідника до фахівців, а саме молодших спеціалістів з медичною освітою або першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти або фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти відносяться такі посади, як:
Наказом № 11513 запроваджено перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого Постановою КМУ від 29.04.2015 р. № 266 та затверджено таблицю відповідності переліку спеціальностей, згідно з якою спеціальності галузі знань Медицина (які були до 2015 р.) Лікувальна справа (5.12010101), Сестринська справа (5.12010102), Медико-профілактична справа (5.12010103) прирівнюються до спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» 223 «Медсестринство».
3 Наказ МОН України від 06.11.2015 р. № 1151 «Про особливості запровадження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266».
Отже, на медичних працівників закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності, які займають зазначені вище посади, поширюється п.1 Постанови № 2.
Також МОЗ України надало роз’яснення, чи розповсюджуються норми Постанови № 2 на медсестер, які працюють в закладах освіти4.
4 Див. роз’яснення МОЗ України на його офіційному вебсайті.
Медичні сестри, які працюють в системі освіти, однак перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров'я державної або комунальної форми власності, мають отримувати заробітну плату від 13500 грн.
На медсестер поширюватиметься дія Постанови № 2 в тому разі, якщо заклад освіти, в штаті якого вони працюють, має відповідну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та відніс медичне обслуговування до основних видів діяльності. Такий заклад має статус закладу охорони здоров’я.
У разі, якщо в установчих документах закладу освіти відсутні вищезгадані норми, Постанова № 2 до медичних сестер в таких випадках не застосовуватиметься.