Документ
Коментар
КМУ постановою від 16.02.2022 р. № 122 (Постанова № 122) вніс зміни до:
1. Відповідно до нової редакції п.2 Постанови № 146 з платника аліментів, який виїжджає за кордон для постійного проживання в держави, з якими Україна не уклала договорів про надання правової допомоги, стягнення аліментів провадиться до виїзду за весь період до досягнення дитиною повноліття виходячи із розміру його заробітку (доходу) (раніше – із його заробітної плати) за останній місяць роботи на момент від’їзду, а в разі, коли платник аліментів не працює або є фізичною особою – підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, – виходячи із розміру середньої заробітної плати працівника для місцевості, де мешкає платник аліментів до від’їзду за кордон (відповідно до попередньої редакції – або ж з п’ятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на час проведення розрахунків).
2. Змінами, внесеними до пп.14 п.1 Переліку № 146, встановлено, що утримання аліментів провадиться з надбавок, що виплачуються непрацюючим пенсіонерам на утримання непрацездатних членів сім’ї, що належать до осіб, які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника, призначених відповідно до Закону № 22621.
1 Закон України від 09.04.92 р. № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
3. Відповідно до нової редакції п.8 Переліку № 146 з військовослужбовців ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, НАБУ, ДБР, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом (відповідно до попередньої редакції – з усіх видів грошового забезпечення, що надається щомісячно (оклад за штатною посадою, оклад за військове або спеціальне звання, відсоткова надбавка за вислугу років, вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби)).
4. Новою редакцією п.10 Переліку № 146 встановлено, що з осіб, які працюють і одержують заробіток (дохід) тільки за кордоном у державі, з якою Україна не уклала договору про надання правової допомоги, розмір аліментів обчислюється виходячи із розміру середньої заробітної плати працівника для місцевості, де мешкали такі особи до від’їзду за кордон. У разі надання такими особами відомостей про свій заробіток (дохід) аліменти обчислюються виходячи із розміру заробітку (доходу), отриманого ними за кордоном.
5. До внесення змін до п.14 Переліку № 146 було передбачено, що доставка стягувачу утриманих аліментів через відділення зв’язку провадиться за рахунок платника аліментів. Змінами до цієї норми фразу «через відділення зв’язку» виключено, тобто відтепер переказ (доставка) суми аліментів здійснюється у будь-який спосіб коштом їх платника.
Постанова № 112 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 19 лютого 2022 року2.
2 Постанову № 122 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 19.02.2022 р. № 35.