Документ
Коментар
ДПС України в інформаційному повідомленні від 10 серпня 2022 року надала роз’яснення щодо останніх змін до Державного реєстру РРО1 (див. коментар2).
1 Інформаційне повідомлення розміщено на офіційному вебпорталі ДПС.
2 Наказ ДПС України від 28.07.2022 р. № 489 «Про внесення змін до наказу ДПС від 21.12.2020 № 744».
Нещодавно, Законом № 19143 та Наказом № 3294 (див. коментар) внесено низку змін до відповідних нормативно-правових та законодавчих актів.
3 Закон України від 30.11.2021 р. № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
4 Наказ Мінфіну України від 08.06.2021 р. № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів».
Так, зокрема, встановлено обов’язок суб’єктів господарювання щодо відображення у фіскальних касових чеках, які формуються всіма без виключення РРО та ПРРО, цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.
Водночас низка моделей РРО не були доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) та як результат – такі РРО не спроможні на сьогодні забезпечувати відображення у фіскальних касових чеках цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку, якими марковані алкогольні напої.
Використання таких РРО при продажу алкогольних напоїв призведе до формування не відповідних розрахункових документів, за що до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані значні фінансові санкції відповідно до вимог п.1 ст.17 Закону про РРО5.
Враховуючи викладене, Наказом № 489 внесено відповідні зміни до Державного реєстру РРО, які по своїй суті не передбачають автоматичного скасування реєстрації вже зареєстрованих РРО, не забороняють їх використання на території України, оскільки вони продовжують перебувати в Державному реєстрі РРО, та є лише запобіжником для недопущення реєстрації моделей (модифікацій) РРО, що не виконують вимог нормативно-правових актів в частині можливості відображення марок акцизного податку при продажу алкогольних напоїв.
Наведена ситуація жодним чином не впливає сама по собі на право використовувати вже зареєстровані РРО.
Всі без виключення РРО, які не забезпечують відображення реквізитів марок акцизного податку в розрахункових документах, можуть і надалі без обмежень використовуватись для реєстрації розрахункових операцій при продажу будь-яких товарів та послуг, окрім алкогольних напоїв.
Податківці також наголосили на недоцільності подальшого використання таких РРО через ймовірність нарахування значних сум фінансових санкцій та на недопущенні первинної та вторинної реєстрації невідповідних РРО роздрібними торгівцями алкогольними напоями.