Документ
Коментар
ГУ ДПС в Одеській області в інформаційному повідомленні від 17 жовтня 2022 року надало відповідь на запитання, чи враховується при визначенні критеріїв, передбачених пп.39.2.1.7 ст.39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (ПКУ), курсові різниці за операціями в іноземній валюті1.
1 Інформаційне повідомлення розміщено на офіційному вебпорталі ГУ ДПС в Одеській області.
У повідомленні ГУ ДПС в Одеській області нагадала, що умови визнання контрольованих операцій наведено в пп.39.2.1 ст.39 ПКУ. А відповідно до вимог п.8 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом Мінфіну України від 10.08.2000 р. № 193, курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів (витрат).
Отже, для обчислення річного доходу платника податків від будь-якої діяльності враховується дохід від операційної курсової різниці для цілей трансфертного ціноутворення. При цьому не враховуються для обчислення обсягу господарських операцій платника податків з кожним контрагентом для цілей застосування трансфертного ціноутворення дохід від операційних курсових різниць та витрати від операційних курсових різниць.