Документ
Коментар
ГУ ДПС у Хмельницькій області в інформаційному повідомленні від 26.10.2022 р.1 розглянуло питання, які строки позовної давності застосовуються при розгляді спорів між суб’єктами господарювання за зовнішньоекономічними договорами.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Хмельницькій області.
Фахівці податкового органу нагадали, що при розгляді спорів між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності строки позовної давності визначаються з урахуванням положень Конвенції про позовну давність у міжнародній купівлі-продажу товарів 1974 року (Конвенція), яка набула чинності для України 1 квітня 1994 року.
Так, ст.8 Конвенції встановлено, що для країн-учасниць, які є сторонами зовнішньоекономічного договору (якщо укладені ними контракти не суперечать вимогам Конвенції), строк позовної давності становить чотири роки.
Тобто, до договорів міжнародної купівлі-продажу товарів, за винятком тих, перелік яких наведено у ст.4 Конвенції, застосовується чотирирічний строк позовної давності, за умови, що комерційні підприємства сторін договору в момент його укладення перебувають у Договірних державах. Перелік країн, які є учасниками Конвенції, наведено в листі МЗС України від 17.12.2007 р. № 72/19-612/1-3811.
Початок перебігу строку регулюється ст.9 – 12 Конвенції. Зокрема, треба відзначити наступне: