Документ
Коментар
КМУ постановою від 10.02.2023 р. № 118 (Постанова № 118) затвердив Порядок використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії (Порядок № 118), який визначає механізм використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії і створюється у складі спеціального фонду Держбюджету України за рахунок надходжень, передбачених Законом України від 03.11.2022 р. № 2710-ІХ «Про Державний бюджет України на 2023 рік», з метою ліквідації наслідків (у тому числі гуманітарних, соціальних, економічних), спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Напрями використання коштів фонду:
Виділення коштів фонду за напрямами, визначеними Порядком № 118, здійснюється з урахуванням наступних умов:
Будівлі, збудовані, реконструйовані, капітально відремонтовані включаються до фондів житла для тимчасового проживання і приймаються в установленому порядку в експлуатацію, призначаються та є придатними для постійного проживання (без необхідності проведення поточного/капітального ремонту).
Надання і користування зазначеними житловими приміщеннями будівель здійснюються відповідно до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою КМУ від 29.04.2022 р. № 495.
Звернення про виділення коштів фонду подаються обласними, Київською міською держадміністраціями (обласними військово-цивільними, військовими, Київською міською військовою адміністраціями) у відповідності до напрямів використання коштів до Мінінфраструктури України, Міненерго України, МОН України, МОЗ України.
У Порядку № 118 наведено перелік інформації, що наводиться в звернені, а також перелік документів, що додаються до звернення.
Виділення коштів фонду (з відкриттям у разі потреби нових бюджетних програм, включаючи трансферти місцевим бюджетам) здійснюється за рішенням КМУ в межах коштів, що фактично надійшли до фонду.
Перерозподіл виділених коштів фонду за напрямами, проектами (об’єктами, заходами) здійснюється за зверненням заявників за умови відсутності зареєстрованих у встановленому порядку у Казначействі бюджетних фінансових зобов’язань, кредиторської заборгованості за відповідними бюджетними програмами, за якими здійснюється використання коштів фонду згідно з прийнятими КМУ рішеннями.
У проекті акта КМУ про виділення коштів фонду, зокрема, зазначаються:
Операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.12.2012 р. № 1407.
Перерахування коштів фонду у вигляді трансфертів місцевим бюджетам здійснюється Казначейством відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою КМУ від 15.12.2010 р. № 1132, у редакції постанови КМУ від 23.01.2015 р. № 12.
Розроблення проектної документації на будівництво здійснюється відповідно до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 р. № 45, у редакції наказу Мінрегіону України від 23.03.2012 р. № 122.
Затвердження проектної документації на будівництво та проведення її експертизи здійснюються відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою КМУ від 11.05.2011 р. № 560.
Видатки, пов’язані з фінансуванням капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 р. № 1764 та Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою КМУ від 08.09.97 р.№ 995, у редакції постанови КМУ від 18.11.2015 р. № 990.
Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 461, у редакції постанови КМУ від 08.09.2015 р. № 750.
Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється з дотриманням законодавства про проведення закупівель, зокрема в умовах воєнного стану, а закупівлі спеціального транспорту для закладів охорони здоров’я здійснюється із використанням електронного каталогу.
Розпорядники бюджетних коштів проводять моніторинг стану використання коштів фонду за відповідними напрямами та подають головному розпоряднику бюджетних коштів щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним, інформацію про використання коштів фонду з відображенням інформації про відкриття асигнувань, касові видатки у розрізі бюджетних програм, напрямів та у разі розподілу коштів фонду за проектами (об’єктами, заходами) проектів (об’єктів, заходів) з розподілом за регіонами, а також інформацію про стан реалізації проектів (об’єктів, заходів), наявність зареєстрованих неоплачених бюджетних фінансових зобов’язань.
Головні розпорядники бюджетних коштів подають щомісяця до 15 числа місяця, наступного за звітним, Мінфіну України та Казначейству:
Головні розпорядники коштів держбюджету щомісяця подають Казначейству звіт про використання коштів фонду за бюджетними програмами, за якими встановлено бюджетні призначення, не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 118.
Казначейство на підставі звітів головних розпорядників складає звіт про надходження і використання коштів фонду за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 118 та подає ВРУ, Президенту України, КМУ, Рахунковій палаті України та Мінфіну України щомісяця не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним.
В установленому законодавством порядку здійснюються:
Порядок № 118 має додатки:
Постанова № 118 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 11 лютого 2023 р.1
1 Постанову № 118 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 11.02.2023 р. № 30.