Документ
Коментар
Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків в інформаційному повідомленні від 17 квітня 2023 року1 нагадало про відповідальність за неповернення (несвоєчасне повернення) невикористаної іноземної валюти, одержаної у підзвіт до каси підприємства чи до установи банку.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Відповідно до ст.2 Закону № 2172 заборгованість працівників підприємства, установи, організації у разі неповернення у встановлений термін авансу, виданого в іноземній валюті на службове відрядження або господарські потреби, та в інших випадках нездачі іноземної валюти, одержаної у підзвіт, стягується у сумі, еквівалентній потрійній сумі (вартості) зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день погашення заборгованості.
2 Закон України від 06.06.95 р. № 217/95-ВР «Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей».
Крім того, відповідно до частини першої ст.1642 КпАП3 за приховування в обліку валютних та інших доходів посадові особи підприємства можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу в розмірі від 136 до 255 грн.
3 Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X.
Зазначене порушення, вчинене особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від 170 до 340 грн.