Документ
Коментар
ДКСУ в листі від 04.04.2023 р. № 15-12-12/5762 розглянула питання щодо механізму отримання коштів бюджетною установою від центру зайнятості при оплаті суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
Зокрема, ДКСУ нагадала, що відповідно до частини першої ст.2 БКУ1 власні надходження бюджетних установ – це надходження, отримані в установленому порядку бюджетними установами як плата за надання послуг, виконання робіт та цільових заходів, гранти, дарунки та благодійні внески, а також надходження від реалізації в установленому порядку продукції чи майна та іншої діяльності.
1 Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.
Власні надходження бюджетних установ отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету, який складається, зокрема, із доходів бюджету (включаючи власні надходження бюджетних установ), які мають цільове спрямування (частина третя ст.13 БКУ).
Благодійні внески, гранти та дарунки належать до першої підгрупи другої групи власних надходжень.
До другої підгрупи другої групи власних надходжень бюджетних установ відносяться надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб.
Правові та організаційні засади залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, що виконуються під час запровадження трудової повинності, а також питання соціального захисту працездатних осіб, що залучаються до їх виконання, визначаються Порядком № 7532.
2 Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 13.07.2011 р. № 753.
Пунктом 10 Порядку № 753 передбачено, що фінансування суспільно корисних робіт може здійснюватися за рахунок коштів:
Роз'яснення щодо застосування Порядку № 753 в разі потреби в межах своєї компетенції можуть надавати Мінекономіки України, Міноборони України, Мінісоцполітики України, Мінфін України, Державний центр зайнятості, ДСНС (п.2 Постанови КМУ від 13.07.2011 р. № 753 «Про затвердження Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану»).
Оскільки питання щодо механізму отримання коштів бюджетною установою від центру зайнятості при оплаті суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану перебуває поза межами компетенції Казначейства, в листі рекомендовано звернутись за роз’ясненням до вище зазначених центральних органів виконавчої влади.