Документ
Коментар
ДКСУ в листі від 02.05.2023 р. № 15-12-12/7611 розглянула питання щодо використання залишків коштів за освітньою субвенцією, нагадавши, що у відповідності до частини четвертої ст.1032 БКУ1 залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти державної та комунальної власності.
1 Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.
Що стосується напрямів видатків, за якими можуть насамперед спрямовуватися залишки коштів освітньої субвенції, то вони визначені п.3 Порядку № 62. Це, зокрема, видатки на ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти.
2 Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджені постановою КМУ від 14.01.2015 р. № 6.
Відповідним місцевим радам п.8 Порядку № 6 надано право:
Для розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування призначена економічна класифікація видатків бюджету (п.1.1 Інструкції № 3333).
Відповідно до пп.10 пп.2.2.4 п.2.2 Інструкції № 333 оплата послуг з розробки проектно-кошторисної документації для поточного ремонту, монтажу обладнання та устаткування; плата за містобудівне обґрунтування та інші передпроектні роботи на проведення капітального ремонту (будівництва, реконструкції), якщо такі роботи не включені до проектно-кошторисної документації, здійснюється за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».
Придбання обладнання для їдалень, буфетів здійснюється за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (пп.3.1.1 п.3.1 Інструкції № 333).
Видатки на придбання обладнання, що підлягає встановленню, а саме: готові до встановлення будівельні конструкції і деталі, до них належать: металеві, залізобетонні і дерев'яні конструкції, збірні елементи, обладнання для опалювальної, вентиляційної, санітарно-технічної систем, обладнання та меблі, що потребують монтажу і передбачаються до встановлення (тобто те, що існує тільки вмонтованим, убудованим); виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт інших об'єктів та виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт, здійснюються за кодом економічної класифікації видатків бюджету 3132 «Капітальний ремонт інших об'єктів» (пп.5-6 пп.3.1.3.2 п.3.1 Інструкції № 333).
В листі зазначено, що правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад визначає Закон України від 25.12.2015 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі».
Для стандартизації опису в договорах (контрактах) предмета державних закупівель, забезпечування більшої прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, створювання ефективного конкурентного середовища у сфері державних закупівель, а також підтримування участі вітчизняних суб'єктів господарювання у торгах за межами України призначений Національний класифікатор «Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015», затверджений наказом Мінекономрозвитку України від 23.12.2015 р. № 1749.
Порядок визначення предмета закупівлі затверджений наказом Мінекономіки України від 15.04.2020 р. № 708.
Враховуючи, що надання безоплатних консультацій рекомендаційного характеру з питань закупівель є однією з основних функцій Уповноваженого органу як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, ДКСУ пропонує звернутись до нього з питань законності тендерної закупівлі.