Документ
Коментар
ГУ ДПС у Черкаській області в інформаційному повідомленні від 18 травня 2023 року1 роз’яснило, що вода, кава, чай, придбані за рахунок коштів роботодавця, що призначені для споживання в офісі будь-яким працівником та відвідувачем офісу, не може розглядатися як об’єкт оподаткування ПДФО2.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Черкаській області.
2 Див. також відповідь на запитання, чи може розглядатися як об’єкт оподаткування ПДФО вода, кава, чай, придбані за рахунок коштів роботодавця, що призначені для споживання в офісі будь-яким працівником та відвідувачем офісу, яку розміщено у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на офіційному вебпорталі ДПС України за адресою: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=27610.
Оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень ПКУ3, розглядається лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.
3 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Нагадаємо, раніше податківці роз’яснювали, що дохід у вигляді вартості безоплатного харчування за принципом «шведського столу», включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інший дохід, та є об’єктом оподаткування ПДФО і військовим збором, а також є базою нарахування ЄСВ. Неможливість, на думку податкового агента, персоніфікувати отриманий дохід не може бути підставою для звільнення працівника від сплати відповідних податків і зборів (див. коментар до ІПК ДПС України від 21.10.2021 р. № 3949/ІПК/99-00-04-03-03-06).