Документ
Коментар
КМУ постановою від 24.06.2023 р. № 640 (Постанова № 640) вніс зміни до низки нормативних актів щодо проведення інвентаризації та оцінки державного майна в умовах воєнного стану. Змін, зокрема, зазнали:
Змінами, внесеними до Положення № 158, передбачено, що майно держпідприємств, зазначених в абзаці першому п.3 Положення № 158, яке розміщене на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України не підлягає інвентаризації. Зазначене майно не включається до переліків і зведених актів інвентаризації майна і відображається в балансі та закріплюється за підприємствами на праві господарського відання до проведення його інвентаризації та оцінки. Інвентаризація та оцінка такого майна проводиться з 1 числа місяця, що настає за місяцем, в якому завершені активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації встановлюються відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому наказом Мінреінтеграції України від 22.12.2022 р. № 309.
Органом, уповноваженим управляти держмайном, або комісією з перетворення (корпоратизації), якщо такі повноваження надані їй зазначеним органом, затверджується рішення, згідно з яким в процесі перетворення (корпоратизації) держпідприємств комісія з інвентаризації може використати матеріали інвентаризації, з дня проведення якої минуло не більше ніж 12 місяців до дня прийняття засновником рішення про перетворення (корпоратизацію), та у разі потреби подати комісії з перетворення (корпоратизації) пропозиції щодо проведення додаткової інвентаризації на окремих об’єктах.
Виключення щодо строків інвентаризації зроблені для процесу перетворення державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в акціонерне товариство (АТ).
Аналогічні норми щодо інвентаризації майна, яке розміщене на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, внесено і до Методики № 1891.
Постанову № 802 доповнено нормами, у відповідності до яких суб’єктам управління об’єктами держвласності під час проведення інвентаризації та оцінки майна підприємств (філій, представництв та інших відокремлених підрозділів) належить:
У новій редакції викладено норми Порядку № 802, згідно з якими, проведення перетворення державного унітарного комерційного підприємства в АТ передбачає, зокрема:
Також змінами визначено, що комісія, яка утворюється засновником та здійснює організаційне забезпечення процесу перетворення підприємства, у строк, що не перевищує 105 календарних днів після дати оцінки, складає та подає засновнику акт оцінки цілісного майнового комплексу підприємства, передавальний акт, проект статуту АТ і в разі потреби проект плану реструктуризації.
Засновник або зазначений суб’єкт управління у період до першого засідання наглядової ради призначає керівника виконавчого органу АТ або покладає виконання обов’язків такого керівника на керівника підприємства або іншу визначену ним особу.
З керівником виконавчого органу АТ або особою, на яку покладено виконання обов’язків керівника виконавчого органу АТ, укладається контракт.
Зміни, внесені до Розпорядження № 1197, стосуються розширення повноважень Мінекономіки України з управління державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».
Постанова № 640 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 27 червня 2023 р.1
1 Постанову № 640 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 27.06.2023 р. № 127.