Документ
Коментар
КМУ постановою від 18.07.2023 р. № 728 (Постанова № 728) вніс зміни до постанови КМУ від 26.04.2022 р. № 491 «Деякі питання використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я» (Постанова № 491), якими, зокрема, збільшено з трьох до семи днів терміни інформування МОЗ України про здійснення заходів щодо задоволення потреб охорони здоров’я та використання коштів військовими адміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах рад, закладами охорони здоров’я.
Також Постановою № 728 викладено в новій редакції Порядок використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я, затверджений Постановою № 491 (Порядок № 491).
Нова редакція Порядку № 491 визначає механізм використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я, відкритого МОЗ України у НБУ для зарахування добровільних внесків (благодійних пожертв) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права (далі – рахунок), які є джерелом формування спеціального фонду державного бюджету і обліковуються за кодом бюджетної класифікації 24070700 «Кошти, отримані Міністерством охорони здоров’я України на рахунок для задоволення потреб охорони здоров’я».
До того ж уточнено напрями використання коштів (п.2 Порядку № 491). Відтепер кошти можуть отримувати центральні органи виконавчої влади, інші державні органи та Національна академія медичних наук (п.4 Порядку № 491).
МОЗ України визначає форму, за якою органами, підприємствами, установами та організаціями подаються пропозиції щодо розподілу та/або передачі коштів іншому головному розпоряднику коштів державного бюджету (п.5 Порядку № 491).
Пропозиції розглядаються в порядку черговості їх надходження і реєстрації в системі електронного документообігу МОЗ України.
Тож за результатами розгляду пропозицій комісія, яку утворює МОЗ України, приймає одне з рішень, а саме про:
Отже, підставами для прийняття рішення про відмову у розподілі та/або передачі коштів відповідно до п.10 Порядку № 491 є:
Пунктом 14 Порядку визначено, що рішення, прийняте комісією щодо розподілу та/або передачі коштів є підставою для:
Щодо операцій з перерахування, використання коштів, відображення таких операцій в бухгалтерському обліку про виконання держбюджету та складення звітності про надходження та використання коштів, то вони здійснюються відповідно до Положення про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України, затвердженого наказом Мінфіну України від 23.05.2023 р. № 280.
Перерахування коштів у вигляді трансфертів місцевим бюджетам здійснюється Казначейством відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою КМУ від 15.12.2010 р. № 1132, а залишки коштів невикористаних трансфертів повертаються на рахунок спеціального фонду державного бюджету, відкритий в Казначействі для МОЗ України, на підставі платіжної інструкції, наданої місцевим фінансовим органом.
Щомісяця, не пізніше 10 числа наступного за звітним періоду, МОЗ України оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суму отриманих добровільних внесків (благодійних пожертв), перелік товарів, робіт і послуг, придбаних (наданих) за рахунок таких коштів протягом звітного періоду, загальну кількість зазначених товарів, робіт і послуг та загальну суму здійснених видатків за кожним видом зазначених товарів, робіт і послуг.
У встановленому законодавством порядку здійснюються:
Постанова № 728 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 22 липня 2023 р.1
1 Постанову № 728 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 22.07.2023 р. № 147.