Документ
Коментар
ДПС України в інформаційному повідомленні від 5 вересня 2023 року1 надала приклади алгоритму дій продавців при виконанні обов’язку щодо формування та видачі фіскальних касових чеків РРО/ПРРО покупцям при торгівлі в мережі Інтернет.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України.
Зокрема податківці роз’яснили наступне:
1. Незалежно від способу доставки та за умови повної попередньої оплати покупцем на поточний рахунок продавця застосування РРО/ПРРО для продавця є необов’язковим.
2. Доставка товару здійснюється сторонньою кур’єрською службою, а оплата товару готівкою або за допомогою електронного платіжного засобу (кур’єрська служба здійснює розрахунок та надає чек).
3. Доставка товару здійснюється кур’єром продавця з оплатою готівкою (кур’єр здійснює розрахунок та надає чек).
4. Доставка товару здійснюється кур’єром продавця з оплатою на сайті інтернет-магазину за реквізитами електронного платіжного засобу (інтернет-магазин здійснює розрахунок та надає чек разом з товаром кур’єру, а той надає чек та товар покупцю).
5. Доставка товару здійснюється з оплатою товару у відділенні оператора поштового зв’язку (оператор поштового зв’язку здійснює розрахунок та надає чек).
6. Доставка товару здійснюється з оплатою товару за реквізитами електронного платіжного засобу інтернет-магазину та/або відстроченням платежу (у випадку попередньої оплати за товар за реквізитами електронного платіжного засобу інтернет-магазину або продажу товару з відстроченням платежу оператор поштового зв’язку вручає покупцю товар разом з чеком від продавця).
7. Доставка товару здійснюється службою доставки, що не є учасником купівлі-продажу (продавець здійснює розрахунок та надає чек через експедитора).
Також податківці нагадали про наступне: