Документ
Коментар
ДКСУ в листі від 04.09.2023 р. № 15-12-12/15994 розглянула питання щодо застосування коду економічної класифікації видатків (КЕКВ) на придбання сценічно-постановочних засобів (декорації, меблі й реквізит, бутафорія, театральні й національні костюми, головні убори, білизна, взуття, перуки).
Зокрема, ДКСУ нагадала, що оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби, здійснюється за категорією 2200 «Використання товарів і послуг» (пп.2.2 Інструкції № 3331).
Видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об’єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів передбачаються за категорією 3100 «Придбання основного капіталу» (пп.3.1 Інструкції № 333).
Відповідно до пп.15 пп.3.1.1 п.3.1 Інструкції № 333 придбання сценічно-постановочних засобів (декорації, меблі й реквізит, бутафорія, театральні й національні костюми, головні убори, білизна, взуття, перуки) здійснюється за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування»
Отже, видатки на придбання сценічних українських костюмів мають здійснюватися за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування».