Документ
Коментар
Мінфін України в листі від 07.08.2023 р. № 04110-08-2/21527 на адресу головних розпорядників коштів держбюджету з метою складання проекту Держбюджету України на 2024 р. довів інструкції з підготовки бюджетних запитів, що можуть запроваджувати фінансові обмеження, організаційні й інші вимоги, яких зобов’язані дотримуватися всі розпорядники бюджетних коштів у процесі підготовки бюджетних запитів, і граничні показники видатків та надання кредитів з державного бюджету на 2024 – 2026 рр.
Під час складання бюджетних запитів на 2024–2026 рр. головні розпорядники мають формувати цілі державної політики відповідно до цілей та пріоритетів, визначених прогнозними і програмними документами економічного та соціального розвитку, а також ураховувати інші стратегічні рішення, прийняття яких викликано воєнним часом. Зокрема, звертається увага на необхідність врахування:
Під час здійснення розподілу граничних показників на 2024–2026 рр. враховуються:
Починаючи з 2023 р. головні розпорядники здійснюють розподіл доведених Мінфіном України граничних показників на середньостроковий період та складають бюджетні запити відповідно до нової Інструкції з підготовки бюджетних запитів, затвердженої наказом Мінфіну України від 21.12.2022 р. № 450.
Зазначена Інструкція передбачає складання бюджетного запиту за двома формами: Форма БЗ-1 (загальна) та Форма БЗ-2 (індивідуальна).
Крім того, головні розпорядники після розподілу граничних обсягів мають визначитися щодо необхідності у додаткових видатках/наданні кредитів загального фонду держбюджету на 2024 р. за бюджетними програмами для реалізації першочергових та стратегічних завдань, визначених Президентом України, ВРУ та Урядом, і надати інформацію Мінфіну України разом із заповненими бюджетними запитами.
Головним розпорядникам під час підготовки бюджетних запитів та розподілу граничних показників на 2024 р. слід врахувати норми та зобов’язання, інші положення, наведені у листі.
У листі наведено прогнозні показники соціальних стандартів на 2024 – 2026 рр., якими, зокрема, передбачено:
У листі наголошується, що видатки на оплату праці працівників бюджетної сфери розраховано з урахуванням прогнозного розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС та прогнозного розміру мінімальної заробітної плати.
Індексацію грошових доходів має бути здійснено в межах фонду оплати праці на 2024 р. (Закон України від 03.07.91 р. № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення»). Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення має здійснюватися наростаючим підсумком, починаючи з 01.01.2024 р.
Бюджетні запити подаються до Мінфіну України в електронній або паперовій формі.