Документ
Коментар
ГУ ДПС у Тернопільській області в інформаційному повідомленні від 15 листопада 2023 року1 поінформувало про порядок надсилання податкових декларацій поштою.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Тернопільській області.
Пунктом 49.5 ст.49 ПКУ2, зокрема, передбачено, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу ДПС не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.
2 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Правила надання послуг поштового зв’язку затверджені постановою КМУ від 05.03.2009 р. № 270, у редакції постанови КМУ від 10.10.2023 р. № 1071 (Правила № 270). Підпунктом 2 п.32 цих Правил передбачено, що поштове відправлення супроводжує така інформація, що надається відправником або зазначається на поштовому відправленні, якщо обов’язковість її надання (зазначення на поштовому відправленні) встановлена оператором поштового зв’язку, зокрема, поштова адреса:
Відповідно до п.17 Правил № 270 внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення. Послуга опису вкладення полягає в підтвердженні у визначеному оператором поштового зв’язку порядку вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей.
Під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляється відбиток поштового календарного штемпеля. Дата відбитка поштового календарного штемпеля маркувальної (франкувальної) машини повинна відповідати даті подання письмової кореспонденції для пересилання. Якщо на письмовій кореспонденції, поданій для пересилання, відсутній відбиток поштового календарного штемпеля або зазначена дата не відповідає даті подання її для пересилання, така кореспонденція повертається відправникові для відповідного оформлення (п.58 Правил № 270).
Відповідно до п.49.6 ст.49 ПКУ у разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення органу ДПС з вини оператора поштового зв’язку, такий оператор несе відповідальність відповідно до закону.
Платник податків протягом 5 робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) органу ДПС другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.
Також податківці нагадали, що згідно з п.49.4 ст.49 ПКУ платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації в електронній формі з дотриманням вимог Закону № 8513 та Закону № 21554. Звітність з ПДВ подається в електронній формі всіма платниками цього податку з дотриманням вимог зазначених законів.
3 Закон України від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг».
4 Закон України від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».