Документ
Коментар
КМУ постановою від 07.12.2023 р. № 1283 (Постанова № 1283) вніс зміни до Порядку внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу, затвердженого постановою КМУ від 11.01.2012 р. № 15, у редакції постанови КМУ від 18.01.2012 р. № 27 (Порядок № 15).
Зокрема, новою редакцією п.6 Порядку № 15 детально прописаний процесуальний механізм від отримання платіжної інструкції уповноваженою особою до звільнення обвинуваченого з-під варти.
Так, платіжна інструкція з відміткою банку про виконання надається слідчому, прокурору, суду, який здійснює кримінальне провадження, та уповноваженій службовій особі місця попереднього ув’язнення.
Казначейство шляхом електронної інформаційної взаємодії передає до ДСА інформацію, що підтверджує зарахування застави на депозитний рахунок. ДСА та Казначейство за погодженням з Вищим антикорупційним судом, Верховним Судом визначають структуру та формати даних, що передаються та приймаються в порядку інформаційної взаємодії, і оформлюють це протоколом обміну інформацією.
ДСА передає до Мін’юсту України інформацію, що підтверджує зарахування застави на депозитний рахунок, шляхом електронної інформаційної взаємодії у порядку, визначеному Мін’юстом України та ДСА за погодженням з Вищим антикорупційним судом, Верховним Судом.
Зі свого боку підозрюваний, обвинувачений звільняється з-під варти після отримання та перевірки уповноваженою службовою особою місця попереднього ув’язнення, в якому він перебуває, інформації, що міститься у платіжній інструкції та підтверджує внесення застави, та інформації, що підтверджує зарахування застави на депозитний рахунок. Така перевірка не може тривати більше одного робочого дня.
До того ж по тексту Порядку № 15 «платіжне доручення», «платіжний документ» змінено на «платіжну інструкцію».
Постанова № 1283 набирає чинності через три місяці з дня її офіційного опублікування (п.2 Постанови № 1283)1.
1 Постанову № 1283 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 12.12.2023 р. № 248.