Документ
Коментар
ГУ ДПС у Запорізькій області в інформаційному повідомленні від 18 грудня 2023 року1 роз'яснило, що арешт коштів на рахунку/електронному гаманці платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду з відповідною заявою (пп.94.6.2 ст.94 ПКУ2 та п.3 розділу VІІ Порядку № 6323).
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Запорізькій області.
2 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Порядок виконання надавачами платіжних послуг заходів щодо арешту коштів на рахунках платників регулюється розділом V Інструкції № 1634.
4 Інструкція про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затверджена постановою Правління НБУ від 29.07.2022 р. № 163.
Надавач платіжних послуг платника, у якому відкрито рахунок/рахунки платника, уживає заходів щодо забезпечення виконання судового рішення про арешт коштів відразу – у день надходження такого рішення. При цьому надавач платіжних послуг платника здійснює зупинення видаткових операцій за рахунками користувачів на підставі рішення суду (п.31 розділу І та п.76 розділу V Інструкції № 163).
Підстави для припинення адміністративного арешту майна платника податків визначено у п.94.19 ст.94 ПКУ. Протягом двох робочих днів, що настають за днем, коли податковому органу стало відомо про виникнення підстав для припинення такого арешту, податковий орган звертається до суду для отримання рішення щодо звільнення коштів з-під арешту (п.2 розділу VІІ Порядку № 632).
Після ухвалення судом рішення про зняття арешту з коштів та набрання ним законної сили, таке рішення підлягає обов'язковому виконанню надавачем платіжних послуг. При цьому надавач платіжних послуг здійснює поновлення видаткових операцій за рахунком користувача (п.31 розділу І та п.84 розділу V Інструкції № 163).