Документ
Коментар
ГУ ПФУ в Донецькій області в інформаційному повідомленні від 15 січня 2024 року1 надало роз’яснення щодо проведення аудиту трудової книжки перед оцифруванням (перед відправкою до органів ПФУ).
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на інформаційній сторінці вебпорталу ГУ ПФУ в Донецькій області.
Перед тим як подавати скановані копії трудових книжок для оцифрування через вебпортал електронних послуг ПФУ, необхідно провести їх ретельний аудит. Усі записи в трудовій книжці мають відповідати вимогам Інструкції № 582.
2 Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці України, Мін’юсту України та Мінсоцзахисту України від 29.07.93 р. № 58.
Насамперед слід оглянути першу сторінку (титульний аркуш) та перевірити наявність:
У разі виявлення у трудовій книжці неправильно зазначених прізвища, ім’я та по батькові або дати народження працівника зміни можна вносити за останнім місцем роботи на підставі відповідних документів, за їх відсутності – у судовому порядку.
Наступним етапом є перевірка записів про роботу. У разі виявлення неправильних записів їх виправлення робиться на підприємстві, де зроблено такий запис. Якщо підприємство ліквідоване, відповідний запис робить його правонаступник, а у випадку його відсутності – архів.
Довідково. Перевірити стан оцифрування трудової книжки можна в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг ПФУ в розділі «Електронна трудова книжка» (https://www.facebook.com/dn.pfy/posts/793769082797121). Про способи авторизації на вебпорталі електронних послуг ПФУ див. за адресою: https://www.facebook.com/dn.pfy/photos/2082773665265999.
Щодо подання відомостей про трудову діяльність фізичних осіб до органів ПФУ також дивись: