Документ
Коментар
КМУ постановою від 05.01.2024 р. № 34 (Постанова № 34) вніс зміни до низки постанов КМУ щодо організації медичних закупівель.
Зокрема, викладено у новій редакції розділ «Лікарські засоби» Додатку до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 р. № 1178, в редакції постанови КМУ від 12.05.2023 р. № 471. Отже, понад 400 категорій лікарських засобів та 92 категорії медичних виробів стали обов’язкові до закупівлі через електронний каталог Prozorro Market.
Змінами до постанови КМУ від 25.03.2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (Постанова № 333) передбачено, що заклади охорони здоров’я державної та комунальної форми власності, що частково або повністю фінансуються з державного та місцевих бюджетів (у тому числі мають укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій), а також місцеві державні адміністрації (військові адміністрації) та їх структурні підрозділи здійснюють закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого Постановою № 333 (абзац перший п.11 Постанови № 333 викладено в новій редакції).
Також в новій редакції викладено абзац третій п.11 Постанови № 333, відповідно до якого за умови задоволення повного обсягу потреби у лікарських засобах, включених до Національного переліку основних лікарських засобів, що підтверджується відповідними розрахунками, заклади охорони здоров'я можуть здійснювати закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та не включені до Національного переліку, якщо їх діючі речовини (або їх комбінації) включені до стандартів медичної допомоги або клінічних протоколів, затверджених МОЗ України.
Крім того, новою редакцією п.12 Постанови № 333 розширено перелік лікарських засобів, на закупівлю яких не поширюються вимоги цієї постанови. До переліку додано:
До того ж п.57 Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2020 р. № 822 доповнено нормою, відповідно до якої центральний орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить адміністратор електронного каталогу, може затверджувати примірні договори щодо закупівлі визначених категорій товарів.
Пунктом 2 Постанови № 34 встановлено, що закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, що розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою.
Постанова № 34 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 20 січня 2024 р.1, крім пп.1 п.5 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності 1 березня 2024 р. (п.3 Постанови № 34).
1 Постанову № 34 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 20.01.2024 р. № 15.