Документ
Коментар
Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків в інформаційному повідомленні від 7 березня 2024 року1 роз'яснило, що пеня2 за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності за невиконання зобов’язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства перераховуються до бюджету за кодом бюджетної класифікації 21081000 (відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Мінфіну України від 14.01.2011 р. № 11).
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
2 Нагадаємо, що порушення резидентами встановленого НБУ строку розрахунків у сфері ЗЕД тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3% суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом НБУ, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) (частина п’ята ст.13 Закону України від 21.06.2018 р. № 2473-VІІІ «Про валюту і валютні операції»).
Додамо, що під час сплати до бюджету пені платник податку повинен заповнити реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції відповідно до вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Мінфіну України від 22.03.2023 р. № 148.