Документ
Коментар
PROZORRO в інформаційному повідомленні1 надало відповіді на найпоширеніші питання державних замовників щодо оборонних закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони. Зазначені закупівлі товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, та робіт у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн грн регулюються у період дії правового режиму воєнного стану нормами Постанови № 12752.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на інформаційному ресурсі PROZORRO ІНФОБОКС.
2 Постанова КМУ від 11.11.2022 р. № 1275 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану».
Наведемо запитання та відповіді, розглянуті в зазначеному повідомленні.
1. Яку закупівлю проводити замовникам у сфері оборони із сумою до 200 тис. грн?
Ніякої закупівлі через систему, в такому випадку, проводити не потрібно.
2. Чи треба звітувати по договору, якщо замовник у сфері оборони проводить закупівлю до 200 тис. грн?
Ні, звітувати по договору до 200 тис. грн тут не потрібно.
3. Чи треба проводити рамкову угоду із закупівлею до 200 тис. грн для замовників, що керуються Постановою 1275?
Ні, рамкову угоду проводити до 200 тис. грн по Постанові № 1275 не потрібно.
Отже, оборонні закупівлі, які не перевищують порогів вказаних в Постанові № 1275 (тобто є меншими за 200 тис. грн для товарів і послуг та до 1,5 млн грн для робіт) звітування не потребують, оскільки по них не встановлено окремого порядку згідно з Постановою № 1275.
Також державним замовникам рекомендовано звертатись за додатковою інформацією до Уповноваженого органу, який надає роз'яснення законодавства з приводу здійснення публічних закупівель – Мінекономіки України3.
3 Подробиці див. на офіційному вебпорталі Мінекономіки України.