Документ
Коментар
КМУ постановою від 08.03.2024 р. № 272 (Постанова № 272) вніс зміни до Методики оцінки майна, затвердженої постановою КМУ від 10.12.2003 р. № 1891, в редакції постанови КМУ від 20.02.2019 р. № 224 (Методика № 1891).
Зміни, внесені до Методики № 1891, повинні забезпечити реалізацію положень Закону України від 27.07.2023 р. № 3272-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель сільськогосподарського призначення державної власності».
Серед змін виокремимо наступні. У тексті Методики № 1891, крім абзацу другого п.12 і п.37 та п.75, слова «акціонерні товариства» замінено на «господарські товариства». Відтак Методика № 1891 застосовується, зокрема, для проведення оцінки майна держпідприємств, що вноситься до статутного капіталу господарського (раніше – акціонерного) товариства під час приватизації шляхом перетворення зазначених підприємств в господарські товариства, а також майна держпідприємств, що підлягають реорганізації шляхом їх перетворення в господарські товариства.
Оцінка майна згідно з Методикою № 1891 здійснюється з урахуванням обмеження внесення земельних ділянок сільськогосподарського призначення до статутного капіталу господарського товариства, якщо засновником такої компанії є державний орган приватизації. Так, з метою проведення незалежної оцінки майна державні органи приватизації, які є замовниками оцінки, забезпечують відбір суб'єктів оціночної діяльності – суб'єктів господарювання у випадках, зокрема, внесення державного майна, зокрема земельних ділянок (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності), до статутного капіталу державних акціонерних товариств, господарських товариств, холдингових компаній (державних холдингових компаній), якщо державний орган приватизації є засновником такої компанії (відповідні зміни внесено до п.12 Методики № 1891). До того ж відповідно до змін, внесених до абзацу шостого п.18 Методики № 1891, державний орган приватизації затверджує результати оцінки держаного майна у разі внесення державного майна, зокрема земельних ділянок (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності), до статутного капіталу господарських товариств, холдингових компаній, зокрема державних холдингових компаній, якщо державний орган приватизації є засновником такої компанії (визначення вартості внесків). Аналогічні зміни внесено і до п.31 Методики № 1891, відповідно до якого у разі прийняття рішення про внесення до статутного капіталу господарського товариства земельної ділянки (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності) її ринкова вартість визначається за результатами експертної грошової оцінки земельної ділянки.
Постанова № 272 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 12 березня 2024 р.1
1 Постанову № 272 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 12.03.2024 р. № 52.