Документ
Коментар
ГУ ДПС у Львівській області в інформаційному повідомленні від 14 березня 2024 року1 нагадало, що вимоги щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжних інструкцій встановлені Інструкцією № 1632 та Порядком № 1483.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Львівській області.
2 Інструкція про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затверджена постановою Правління НБУ від 29.07.2022 р. № 163.
3 Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затверджений наказом Мінфіну України від 22.03.2023 р. № 148.
Відповідно до п.37 та п.40 Інструкції № 163 платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити такі реквізити:
Фахівці податкового органу зауважили, що Інструкцією № 163 передбачені реквізити платіжної інструкції: «Код платника» та/або «Код фактичного платника» (у випадках коли платник ініціює платіжну операцію за фактичного платника), тому Порядком № 148 заповнення у реквізиті «Призначенні платежу» платіжної інструкції зазначених реквізитів не передбачено.
Порядком № 148 визначено порядок заповнення платником обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні/небюджетні/єдиний/депозитний рахунки, в якому передбачено поля встановленого формату (п.1 розділу ІІ Порядку № 148), а саме: