Документ
Коментар
Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків в інформаційному повідомленні1 роз'яснило, що відлік граничного строку розрахунків за операціями з імпорту товарів банк розпочинає з дати здійснення платежу (списання коштів з рахунку клієнта), а в разі застосування розрахунків у формі документарного акредитива – здійснення банком платежу на користь нерезидента (списання коштів з рахунку банку) (п.7 Інструкції № 72). У разі порушення граничного строку розрахунків3 за операціями з імпорту товарів нарахування пені розпочинається з першого дня після закінчення такого строку та здійснюється за кожний день прострочення, включаючи день завершення валютного нагляду відповідно до п.9 Інструкції №7.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
2 Інструкція про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затверджена постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 7.
3 З урахуванням вимог п.142 постанови Правління НБУ від 24.02.2022 р. № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 180 календарних днів.
Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону України від 21.06.2018 р. № 2473-VІІІ «Про валюту і валютні операції» (Закон № 2473) недотримання граничних строків та звільнення від відповідальності за їх порушення у вигляді пені можливе у трьох випадках, наведених у ст.13 Закону № 2473 (докладніше див. коментар до інформаційного повідомлення ГУ ДПС у м. Києві про умови для звільнення від відповідальності за порушення граничних строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, встановлених НБУ, у воєнний час).