Документ
Коментар
Наказом Мінфіну України від 08.04.2024 р. № 185 (Наказ № 185) внесено зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну України від 02.03.2012 р. № 309 (Порядок № 309).
Змінами, внесеними до п.2.2 глави 2 Порядку № 309 відкориговано норму щодо подання розпорядниками бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання до відповідного органу Казначейства Реєстру бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 309 в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання та бюджетного фінансового зобов’язання.
До того ж п.2.2 глави 2 Порядку № 309 доповнено новим абзацом четвертим стосовно реєстрації бюджетних зобов’язань у разі закупівлі товарів шляхом використання електронного каталогу. Зокрема, за умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким здійснюється закупівля товарів з урахуванням особливостей, визначених законодавством у сфері закупівель, шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару, розпорядник бюджетних коштів повинен подати до органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов’язань протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання або з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).
Також, внесено зміни до п.2.4 глави 2 Порядку № 309. Відтепер розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати прийняття ними до виконання бюджетного фінансового зобов'язання, якщо інше не передбачено бюджетним зобов'язанням, подають до відповідного органу Казначейства Реєстр фінансових зобов'язань за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 309 в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання.
Новою редакцією абзацу сімнадцятого п.2.10 глави 2 Порядку № 309 встановлено, що, якщо зобов'язання та/або фінансові зобов'язання не зареєстровані у зв'язку з порушенням бюджетного законодавства розпорядниками бюджетних коштів, органи Казначейства застосовують такі заходи впливу як попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства та/або зупинення операцій з бюджетними коштами відповідно до п.1, 2 частини першої ст.117 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.
Також п.2.10 Порядку № 309 доповнено новим абзацом, відповідно до якого, якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з відсутністю документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, передбачених законодавством у сфері закупівель, органи Казначейства надсилають розпорядникам бюджетних коштів лист з обґрунтуванням причин їх нереєстрації та повертають Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов’язань і підтвердні документи.
Також Наказом № 185 внесено зміни до Порядків заповнення:
Наказ № 185 набрав чинності з дня його офіційного опублікування – 3 травня 2024 р. (п.3 Наказу № 185)1.
1 Наказ № 185 офіційно опубліковано в «Офіційному віснику України» від 03.05.2024 р. № 185.