Документ
Коментар
КМУ постановою від 30.04.2024 р. № 488 (Постанова № 488) затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення (Порядок № 488).
Порядок № 488 визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Реалізація заходів з облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення». Головною метою є забезпечення ефективного використання коштів та здійснення контролю за їхнім витрачанням. Відповідальність за це покладена на Мінфін України, як головного розпорядника коштів та Держмитслужбу України як відповідального виконавця програми.
Бюджетні кошти спрямовуються на конкретні напрями витрат, такі як закупівля скануючих систем стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт), контейнерів та будівництво інфраструктури для влаштування цих скануючих систем, у тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво та виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт, на пунктах пропуску через державний кордон для залізничного сполучення «Ягодин – Дорогуськ» Волинської митниці та «Мостиська – Пшемисль» Львівської митниці (п.3 Порядку № 488). Заборонено використання коштів на інші цілі, ніж визначено в Порядку№ 488 (п.4 Порядку № 488).
Визначено умови оплати за товари та послуги, включаючи попередню оплату робіт. Так, під час закупівлі скануючих систем стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнерів попередня оплата проводиться в розмірі не більше 80% загальної суми договору на строк не більше 18 місяців (п.6 Порядку № 488).
Також, Порядком № 488 встановлено, що фінансування будівельних робіт для влаштування скануючих систем і контейнерів, включаючи виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво та виконання супровідних робіт, проводиться в розмірі не більше 50% на строк не більше 9 місяців, але не пізніше завершення бюджетного періоду. Це також уточнено у п.2 Постанови № 488, де вказується, що фінансування здійснюється без врахування вимог, зазначених у п.19 Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 р. № 1764.
Умови повернення попередньої оплати при порушенні умов договору встановлюються відповідно до закону.
Держмитслужбі України належать виключні майнові права на володіння, користування та розпорядження скануючими системами стаціонарного типу для огляду залізничного рухомого складу (п.7 Порядку № 488). А також, на Держмитслужбу України покладено зобов’язання про подання Мінфіну України звіту про використання бюджетних коштів щокварталу до 20 числа наступного місяця.
Облік інформації про активи, відкриття та закриття рахунків, а також облік бюджетних зобов'язань, здійснюються відповідно до законодавства.
Постанова № 488 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 3 травня 2024 р.1
1 Постанову № 488 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 03.05.2024 р. № 91.