Документ
Коментар
ГУ ДПС у м. Києві в інформаційному повідомленні1 роз’яснило порядок формування податкового кредиту з ПДВ на підставі податкових накладних, реєстрацію яких в ЄРПН було спочатку заблоковано, але потім розблоковано та зареєстровано за рішенням комісії контролюючого органу.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у м. Києві.
Податківці нагадали, що відповідно до п.198.6 ст.198 ПКУ2 у разі якщо платник ПДВ не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму «вхідного» податку на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної. Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкові накладні зареєстровано в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати їх складання.
2 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Перебіг строків, зазначених у п.198.6 ст.198 ПКУ, переривається на період зупинення реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН.
У разі прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної, покупець може включити до податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у такій податковій накладній, після її реєстрації в ЄРПН: