Документ
Коментар
ГУ ДПС у Запорізькій області в інформаційному повідомленні1 роз'яснило, що індивідуальне підприємництво не може вважатися контрольованою іноземною компанією (КІК) у розумінні положень ст.392 ПКУ2. Тобто фізична особа – резидент України, яка зареєструвала індивідуальне підприємництво в іноземній країні, не є контрольованою особою.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Запорізькій області.
2 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
При цьому фахівці податкового органу нагадали, що відповідно до пп.392.1.1 ст.392 ПКУ КІК визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи – резидента України або юридичної особи – резидента України відповідно до правил, визначених ПКУ.
Юридичною особою може визнаватися корпоративне утворення (об’єднання) або організація, наділена правом володіти активами, мати права та обов’язки та здійснювати діяльність від власного імені та незалежно від засновників, учасників або форми власності. Наявність у КІК статусу юридичної особи визнається відповідно до законодавства її реєстрації.
З урахуванням положень цієї статті контролюючою особою є фізична особа або юридична особа – резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) КІК.
Іноземна компанія визнається КІК, якщо фізична особа – резидент України або юридична особа – резидент України:
а) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 50%, або
б) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 10%, за умови що декілька фізичних осіб – резидентів України та/або юридичних осіб – резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і більше відсотків, або
в) окремо або разом з іншими резидентами України – пов’язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною юридичною особою.