Документ
Коментар
КМУ постановою від 17.05.2024 р. № 575 (Постанова № 575) вніс зміни до постанови КМУ від 16.02.2022 р. № 120 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти» (Постанова № 120). Зокрема, внесено зміни до назви та постановляючої частини Постанови № 120. До того ж у новій редакції викладено затверджені цією постановою Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти (Порядок та умови). Розглянемо основні зміни.
1. Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО).
2. Головним розпорядником субвенції відтепер є МОН України.
3. Кошти субвенції можуть бути спрямовані не лише на оновлення обладнання, а й на створення та проведення реконструкції чи капітального ремонту приміщень їдалень (харчоблоків) у школах.
4. Відповідно до п.5 Порядку та умов субвенція спрямовується на реалізацію проектів модернізації у разі дотримання умов:
6. Запроваджено механізм конкурсного відбору проектів. Так, для розподілу субвенції за проєктами МОН України утворює комісію з питань придбання обладнання, створення та модернізації (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти (Комісія). Спеціальна Комісія складатиметься з представників центральних органів влади, експертів та громадськості, які здійснюватимуть оцінку та відбір проєктів. За результатами відбору поданих проектів МОН України з урахуванням пропозицій Комісії подає в установленому порядку КМУ для затвердження пропозиції щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами.
7. Відбір проєктів для надання субвенції проводиться за етапами, наведеними в п.7 Порядку та умов): оголошення про початок відбору проектів; подання пропозицій заявниками; пріоритезація проєктів; оцінка відповідності проєктів умовам відбору; формування переліку об'єктів для фінансування.
8. МОН України за допомогою програмних засобів Єдиної цифрової системи (ЄЦС) здійснює моніторинг використання коштів субвенції розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами та виконання робіт, які фінансуються за кошти субвенції. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами забезпечують внесення достовірної інформації про стан реалізації проектів, які фінансуються за кошти субвенції, до ЄЦС відповідно до рекомендацій МОН України.
9. Звітування про використання субвенції та завершення реалізації проєктів розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами обласним, Київській міській держадміністраціям (військовим адміністраціям) здійснюють за формою:
Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) подають щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, починаючи з червня звітного року МОН України звіт про використання субвенції за формою згідно з додатком 3 до Порядку та умов.
МОН України інформує щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним періодом, починаючи з червня звітного року Мінфін України про кількість їдалень (харчоблоків), що планується облаштувати до кінця звітного року, про кількість завершених проєктів, а також про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів (на умовах співфінансування).
Постанова № 575 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 22 травня 2024 р.1
1 Постанову № 575 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 22.05.2024 р. № 104.