Документ
Коментар
КМУ постановою від 24.05.2024 р. № 604 (Постанова № 604):
Порядок № 604 визначає процедуру погодження Мінфіном України визначення методів обчислення величини резерву сумнівних боргів (резерву очікуваних кредитних збитків) та способу визначення коефіцієнта сумнівності для дебіторської заборгованості (далі – методи обчислення резерву) у межах облікових політик державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, які є суб’єктами природних монополій або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн грн (крім банків). Серед ключових положень Порядку № 604 варто зазначити наступні.
1. Підприємство перед погодженням облікової політики та/або змін до неї подає методи обчислення резерву (як невід’ємної частини облікової політики підприємства), до яких додається пояснювальна записка, на погодження Мінфіну України.
2. Мінфін України у строк не більш як 30 календарних днів з дати надходження методів обчислення резерву опрацьовує матеріали та приймає одне з таких рішень:
3. Підприємство у строк не більше ніж 30 календарних днів забезпечує доопрацювання методів обчислення резерву та подає їх на повторне погодження до Мінфіну України.
4. Підприємство регулярно, не рідше ніж раз у два роки, переглядає методи обчислення резерву, що використовуються для оцінювання очікуваних кредитних збитків.
Крім того у Порядку № 604 детально розглянуто:
Змінами до Постанови № 1673 абзаци одинадцять – п'ятнадцять п.13 викладено в новій редакції, відповідно до якої:
Також п.13 Постанови № 1673 доповнено новим абзацом, відповідно до якого державні унітарні підприємства та господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, які є суб’єктами природних монополій або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн грн, під час формування резерву сумнівних боргів користуються методами обчислення величини резерву сумнівних боргів (резерву очікуваних кредитних збитків) та способу визначення коефіцієнта сумнівності, погодженими Мінфіном України.
У новій редакції викладено додаток «Коефіцієнти сумнівності за факторами, що впливають на ризик невиконання зобов’язань» до Постанови № 1673.
Постановою № 604 доручено суб’єктам управління об’єктами державної власності забезпечити у тримісячний строк приведення у відповідність із цією постановою облікових політик суб’єктів господарювання державного сектору економіки, що належать до сфери їх управління.
Постанова № 604 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 28 травня 2024 р.1
1 Постанову № 604 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 28.05.2024 р. № 108.