Документ
Коментар
ГУ ДПС у Запорізькій області в інформаційному повідомленні1 роз’яснило складну процедуру набрання чинності Багатосторонньої угоди CbC2 та зазначило, що станом на травень 2024 року ця угода для України не набула чинності. Після того як Багатостороння угода CbC набере чинності щонайменше з однією іноземною юрисдикцією – стороною Багатосторонньої угоди CbC, яка є партнером України щодо автоматичного обміну інформацією, відповідне інформаційне повідомлення буде розміщене на вебпорталі ДПС.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Запорізькій області за посиланням: https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/789840.html.
2 Йдеться про Багатосторонню угоду компетентних органів про автоматичний обмін звітами в розрізі країн (Multilateral Competent Authority Agreement on the Exchange of Country-by-Country Reports) (Багатостороння угода CbC). Приєднання до Багатосторонньої угоди CbC здійснюється з метою виконання підпунктів 39.4.10 – 39.4.15 ст.39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (ПКУ) щодо автоматичного обміну звітами у розрізі країн міжнародних груп компаній, а також реалізації Плану дій BEPS (Base Erosion and Profit Shifting) .
Це має ключове значення з метою визначення першого звітного періоду для подання Звіту МГК3, оскільки згідно з вимогами п.53 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ першим звітним періодом подання Звіту МГК є:
3 Йдеться про Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній, форму якого та порядок його заповнення затверджено наказом Мінфіну від 14.12.2020 р. № 764.