Документ
Коментар
ДПС України в інформаційному повідомленні1 роз’яснила порядок оподаткування послуг, отриманих платником ПДВ від нерезидента, а також надала відповідь на запитання щодо можливості отримувачем послуг заявити бюджетне відшкодування.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України.
Зокрема, ДПС України, з посиланням на відповідні норми ПКУ2, зазначила, що особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг. Такий отримувач послуг нараховує податкові зобов’язання та складає податкову накладну із типом причини невидачі «14». Зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту.
2 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Водночас у разі перевищення сум податкового кредиту над сумами податкових зобов’язань платник податку не може задекларувати до бюджетного відшкодування суми ПДВ, нараховані за операціями із отримання послуг від нерезидента. Такий висновок, на думку ДПС, випливає із норми п.200.4 ст.200 ПКУ, відповідно до якої сума від’ємного значення різниці між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту звітного податкового періоду підлягає бюджетному відшкодуванню у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України. Оскільки при отриманні послуг від нерезидента суми ПДВ не сплачуються ні постачальнику послуг, ні до Державного бюджету України, то відповідно, платник податку не має права заявити бюджетне відшкодування ПДВ.