Документ
Коментар
ГУ ДПС у Дніпропетровській області в інформаційному повідомленні1 роз'яснило окремі питання використання та обліку іноземної валюти у разі відрядження за кордон.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Зокрема, слід звернути увагу на наступне:
2 Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 2.
3 Див. відповідь на запитання, яким чином СГ має право придбати готівкову іноземну валюту для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон, яку розміщено на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на офіційному вебпорталі ДПС України за адресою: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=38884.
4 Йдеться про Звіт про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт (форму затверджено наказом Мінфіну України від 28.09.2015 р. № 841, у редакції наказу Мінфіну України від 09.05.2023 р. № 239).
5 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Додатково нагадаємо, що працівник підприємства не може під час відрядження за кордон здійснювати готівкові розрахунки в іноземній валюті за придбані товарно-матеріальні цінності для господарських потреб підприємства6, оскільки розрахунки за зовнішньоекономічними договорами здійснюються виключно через рахунки в банках ((п.16 розділ І Положення № 57).
6 Див. відповідь на запитання, чи має право працівник підприємства під час відрядження за кордон здійснювати готівкові розрахунки у іноземній валюті за придбані ТМЦ для господарських потреб підприємства, яку розміщено на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на офіційному вебпорталі ДПС України за адресою: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=34090.
7 Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 5.