Документ
Коментар
КМУ постановою від 02.07.2024 р. № 769 (Постанова № 769) вніс зміни до постанови КМУ від 24.03.2023 р. № 256 «Про реалізацію експериментального проекту щодо здійснення оборонних закупівель безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби вітчизняного виробництва» (Постанова № 256), а також до Порядку реалізації експериментального проекту щодо здійснення оборонних закупівель безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби вітчизняного виробництва, затвердженого Постановою № 256 (Порядок № 256).
Відповідно до внесених змін відтепер дія експериментального проекту розповсюджується не тільки на закупівлі безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби, а й на закупівлі активних засобів протидії технічним розвідкам вітчизняного виробництва (відповідні зміни внесено до назв Постанови № 256 і Порядку № 256, а також до тексту цих документів). Безпосередньо визначення активних засобів протидії технічним розвідкам наведено в новому абзаці п.6 Порядку № 256.
Також внесеними змінами Порядок № 256 доповнено новим п.71, згідно з яким заінтересований держзамовник у зверненні про здійснення закупівель безпілотних систем або засобів радіоелектронної боротьби (їх складових частин) замість відомостей, передбачених абзацами п’ятим і шостим п.7, п.101 Порядку № 256, має право зазначити інформацію про тактико-технічні характеристики безпілотної системи або засобів радіоелектронної боротьби згідно з додатками 3 і 4 до Порядку № 256.
У такому випадку закупівля безпілотних систем або засобів радіоелектронної боротьби (їх складових частин) вітчизняного виробництва здійснюється Міноборони України та/або Адміністрацією Держспецзв’язку (уповноваженими ними службами державного замовника) відповідно до п.50 – 95 Особливостей № 12751, з урахуванням норм п.8 і 10 Порядку № 256 щодо прибутку виконавця державного контракту (договору).
1 Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджені постановою КМУ від 11.11.2022 р. № 1275.
Крім документів, що передбачені Особливостями № 1275, до заявок для участі в кваліфікаційному відборі кандидати додають акт про проведення спільних відомчих випробувань з позитивним висновком за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 256 або документ, що підтверджує допуск до експлуатації безпілотної системи.
Переможець запиту пропозиції у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель (ЕСЗ) повідомлення про намір укласти державний контракт (договір), повинен подати державному замовнику у сфері оборони документи, передбачені п.8 Порядку № 256, та укласти державний контракт (договір).
Також Порядок № 256 доповнено п.72, згідно з яким кандидатам під час здійснення кваліфікаційного відбору надано право уповноважувати фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців чи юридичних осіб на подання заявок для участі у кваліфікаційному відборі.
У такому випадку в заявках для участі у кваліфікаційному відборі зазначається інформація щодо персональних даних уповноваженої особи, яка опубліковується для загального доступу в ЕСЗ.
До документів, що подаються уповноваженими особами від імені кандидатів/учасників у складі заявок для участі у кваліфікаційному відборі/пропозиції/тендерній пропозиції, обов’язково додається документ, яким кандидат уповноважує фізичну особу, фізичну особі – підприємця чи юридичну особу на подання відповідної заявки та документів.
У разі подання заявки для участі у кваліфікаційному відборі уповноваженою особою держзамовник у сфері оборони у протоколі кваліфікаційного відбору кандидатів до рамкової угоди, що розміщується в ЕСЗ, зазначає інформацію щодо особистих даних уповноваженої особи. При цьому до рамкової угоди включається кандидат, який уповноважив фізичну особу, фізичну особу – підприємця чи юридичну особу на подання відповідної заявки та документів.
Постанова № 769 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 3 липня 2024 р.2
2 Постанову № 769 офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 03.07.2024 р. № 134.