Документ
Коментар
Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці в інформаційному повідомленні1 зазначило, що чинним законодавством України не передбачено встановлювати єдину норму тривалості робочого часу на місяць чи рік.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебсайті Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.
Норма тривалості робочого часу може бути відмінна залежно від того, який робочий тиждень встановлений на підприємстві (5-денний чи 6-денний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах та організаціях рішення щодо встановлення норми тривалості робочого часу на місяць чи рік приймається самостійно з дотримання норм ст.50 – 53 та ст.67 КЗпП2.
2 Кодекс законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII.
Листи-роз’яснення, розміщені на вебсайті Мінекономіки України, з визначенням норми тривалості робочого часу на відповідний рік не є нормативними актами. Вони мають рекомендаційний характер, а також можуть використовуватись як методичний посібник при розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві в установі, організації (лист Мінекономіки України від 22.12.2023 р. № 4706-05/70902-09).
Отже, чинним законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу, вона може бути різною, залежно від графіка роботи роботодавця, тому обраховується ним самостійно.