Документ
Коментар
Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків в інформаційному повідомленні1 роз’яснило порядок підписання податкової звітності в електронному вигляді у разі тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону № 21552 (абзац другий пп.48.5.1 ст.48 ПКУ3).
3 Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
Згідно з п.2 розділу ІІ Порядку № 5574 платник податків створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронній та паперовій формі, із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу КЕП та печатки (за наявності), керуючись Порядком № 557.
Керівник платника податків визначає, змінює перелік уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації через електронний кабінет від імені платника податків, та визначає їхні повноваження (абзац другий п.42.6 ст.42 ПКУ).
Для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, платник податків повідомляє про таких осіб орган ДПС, на обліку в якому він перебуває, шляхом направлення Повідомлення5 в електронному вигляді (п.3 та п.4 розділу ІІІ Порядку № 557).
5 Тут і далі йдеться про Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (форму наведено у додатку 1 до Порядку № 557).
Враховуючи вищезазначене, у разі тимчасової відсутності (відпустка, у т. ч. відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, лікарняний) керівника підприємства на сформовану податкову звітність в електронному вигляді накладаються кваліфікований або удосконалений електронні підписи посадових осіб, яким делеговано право підпису, шляхом направлення Повідомлення, яке прийняте органом ДПС, у такому порядку:
У разі тимчасової відсутності (відпустка, у т. ч. відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, лікарняний) головного бухгалтера на сформовану податкову звітність в електронному вигляді накладаються кваліфікований або удосконалений електронний підпис керівника та кваліфікована електронна печатка (за наявності).