Документ
Коментар
ДПС України в інформаційному повідомленні1 звернула увагу на зміни, внесені наказом Мінфіну України від 07.12.2023 р. № 673 до форми Звіту про контрольовані операції (Звіт про КО) та Порядку його складання (Порядок № 8), затверджених наказом Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8 (див. коментар до Наказу № 673), а також на алгоритм контролю з метою приймання Звіту про КО. У разі недотримання вимог Порядку № 8 щодо заповнення Звіту про КО (з додатками) платники податків отримуватимуть квитанції з описом допущених та виявлених порушень.
1 За матеріалами інформаційного повідомлення, з повним текстом якого можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України.
Так, Звіт про КО не буде прийматися, у разі якщо до Звіту не додані додатки, передбачені Порядком № 8. Кількість додатків «Відомості про особу, що здійснює контрольовані операції» має відповідати кількості контрагентів, а кількість додатків «Інформація до додатка до Звіту про контрольовані операції» має дорівнювати кількості контрагентів, вказаних платником податків пов’язаних з ним.
Звіт про КО приймається, проте надсилається квитанція № 2, у разі якщо встановлено, зокрема:
З метою усунення виявлених помилок платникам податків необхідно подати до контролюючого органу Звіт за типами «звітний новий» або «уточнюючий» у порядку, передбаченому пп.39.4.2 ст.39 ПКУ2 та п.2 розділу І Порядку № 8. При цьому фахівці ДПС нагадали, що ПКУ не передбачено застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення платником податків методологічних помилок, допущених при складанні Звіту про КО, які не призвели до недекларування або несвоєчасного декларування контрольованих операцій у раніше поданому Звіті.